پرسش‌های متداول

راه ارتباطی با نشریه به چه صورتی است؟

با مراجعه به صفحه اصلی و قسمت هیات تحریریه می توانید از طریق ایمیل با هر یک از اعضای نشریه که مایل باشید تماس برقرار کنید و نظرات خود را ارسال نمایید. برای امور جاری نشریه با دفتر مجله واقع در ساختمان کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد می توانید مراجعه و یا با شماره تلفن 42292510 با کد 031 تماس بگیرید.


 


 


 


 

در زمان ارسال مقاله آیا نیازی به ارسال جداگانه شکل و جدول ها به صورت یک فایل جداگانه است؟

مقاله باید مطابق فرمت نشریه تنظیم شود. همانطور که دیده می شود محل مناسب برای شکلها و جدولها در فرمت مقاله وجود دارد. بنابراین نیازی به ارسال فایل جداگانه برای شکلها و جدولها نیست.


 

آیا در فایل اصلی می توان نام نویسندگان مقاله را حذف نکرد؟

حذف نام نویسندگان در مقاله ارسالی اختیاری است. در صورت تمایل نویسندگان می توانند در نسخه ایی که برای داوری ارسال می گردد نام خود را حذف نمایند.


 

منظور از پذیرش با اصلاحات کلی و پذیرش با اصلاحات جزئی چیست؟

پذیرش با اصلاحات کلی بیان­کننده یک پذیرش به­ صورت مشروط است. نویسندگان مقاله بعد از اعمال اصلاحات مورد نظر داوران و سردبیر نشریه اقدام به ارسال مقاله اصلاح شده می­ کند و مقاله مجددا توسط داوران مورد ارزیابی قرار می گیرد. در پذیرش با اصلاحات جزئی نظرات داوران نسبت به مقاله مثبت بوده و نیاز به اصلاحات جزئی است. در این حالت نویسندگان مقاله اقدام به اصلاح مقاله و ارسال آن می کنند. سردبیر نشریه بازنگری را بررسی می نماید و در صورت نیاز برای داوری نهایی ارسال می کند و یا اعلام نتیجه می نماید.


 

آیا امکان ارسال مقاله ایی که در یک همایش چاپ شده است وجود دارد؟

اگر مقاله ارسالی به نشریه توسعه یافته آن باشد، اشکالی ندارد. ولی ارسال همان مقاله برای چاپ در نشریه وجود ندارد. لازم است در هنگام ارسال سردبیر نشریه را از چاپ مقاله در همایش مطلع کنید.


 


 


 


 

آیا امکان ارسال مقاله ایی که به یک زبان دیگر در مجله ایی چاپ شده است برای چاپ در نشریه وجود دارد؟

خیر. مقاله باید دارای نوآوری باشد، لذا چون نوآوری آن قبلا چاپ شده است امکان ارسال مقاله با یک زبان دیگر برای نشریه وجود نداد.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

آیا امکان ارسال مقاله‌ی پژوهشی مروری وجود دارد؟

بله. مقاله باید به صورت کامل مروری بر یک موضوع مهم پژوهشی باشد. این مقاله نیز مانند مقالات دیگر تحت داوری قرار می گیرد.


 

آیا دانشجو یا دانشجویان می توانند به صورت مستقل مقاله ارسال کنند و نویسنده مسئول دانشجو باشد؟

اگر مقاله نوشته شده حاصل کار پژوهشی یک یا تعدادی از دانشجویان است و مستقل از پروژه کارشناسی، پایان نامه ارشد یا رساله دکتری است، اشکال ندارد.


 

برای تهیه نسخه چاپ شده مقاله باید با کدام قسمت تماس گرفت؟

نسخه چاپ شده نشریه در اداره انتشارات دانشگاه وجود دارد و کافی است با دفتر مجله تماس بگیرید یا ایمیل بزنید. تلفن 42292510 و ایمیل jipet@iaun.ac.ir پاسخگو هستند.


 

آیا از داوران معرفی شده توسط نویسنده مسئول برای داوری مقاله داور انتخاب می شود؟

معرفی داور از طرف نویسندگان به معنی استفاده حتما از همان داور نیست بلکه برای تکمیل کردن لیست داوران نشریه استفاده می شود. ممکن است از داوران معرفی شده نیز استفاده شود. داور نشریه باید حداقل دارای مرتبه علمی استادیاری باشد.