راهنمای نویسندگان

 

 

 

 

 

 

 

Instructions and Formatting Rules for Authors of Journal of Intelligent Procedures in Electrical Technology

 

 

 

 

 

Reza Ehsani-Nasab1, M.Sc, Ashraf Karim2, Zahra Hasani1,Assistant Professor, Autour1, …..

 

 

 

1 Department of Electrical Engineering, Najafabad Branch, Islamic Azad University, Najafabad, Iran

 

2 Department of Electrical Engineering, Mobarakeh Branch, Islamic Azad University, Mobarakeh, Isfahan, Iran

 

 

 

Abstract:

 

In this paper, basic guidelines for the preparation of a technical work for the journal of intelligent procedures in electrical technology (JIPET) are presented.

 

The abstract is limited to 150-300 words in one or two paragraphs, and cannot contain equations, figures, tables, or references. 

 

 

 

Keywords: Up to 7 keywords shall be provided as index terms.

 

 

 

Received: 15 December 2018

 

Revised: 10 April 2019

 

Accepted: 11 May 2019

 

 

 

Corresponding Author: Dr. Zahra Hasani

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

الگوی تهیه مقاله برای نشریه روش­های هوشمند در صنعت برق

 

 

 

نام و نام خانوادگی نویسنده اول1، رتبه علمی، نام و نام خانوادگی نویسنده دوم2، رتبه علمی، نام و نام خانوادگی نویسنده سوم1، رتبه علمی

 

 

 

1- دانشکده مهندسی برق- واحد نجف­آباد، دانشگاه آزاد اسلامی، نجف­آباد، ایران

 

آدرس پست الکترونیکی

 

2- دانشکده مهندسی کامپیوتر- واحد مبارکه، دانشگاه آزاد اسلامی، مبارکه، اصفهان، ایران

 

آدرس پست الکترونیکی

 

 

 

چکیده: شیوه تهیه یک مقاله برای نشریه روش­های هوشمند در صنعت برق در این مقاله ارائه می­شود. روش قالب‌بندی مقاله، بخش­های مختلف آن، انواع قلم‌ها و اندازه آنها به­طور کامل مشخص شده است. برای راهنمایی نویسندگان محترم مقاله جهت رعایت نکات نگارشی تعدادی از نکات مهم با رنگ قرمز مشخص شده است. حداکثر تعداد کلمات چکیده 300 کلمه و حداقل 150 کلمه باشد. در چکیده از ذکر جزییات کار، شکل‌ها، جدول­ها، فرمول‌ها و مراجع‌ پرهیز شود. مرتبه علمی نویسندگان به­صورت استاد، دانشیار، استادیار، دانشجوی دکتری، دانش­آموخته کارشناسی­ارشد، کارشناس و ... انتخاب شود. لازم است که نویسندگان محترم در پروفایل خود کد شناسه ثابت دیجیتال1 یا همان کد ارکید2 (ORCID) نویسندگان را وارد کنند.

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی: حداکثر هفت کلمه بعنوان کلمات کلیدی انتخاب شود و به ترتیب حروف الفبا آورده شود. این کلمات باید موضوعات اصلی و فرعی مقاله را نشان دهند. به عنوان نمونه: ارسال مقاله، قلم، مراجع جدید، نکات نگارش

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ ارسال مقاله: 15/8/1398

 

تاریخ بازنگری مقاله: 25/12/1398

 

تاریخ پذیرش مقاله: 30/2/1399

 

نام نویسنده­ی مسئول: دکتر مجید معظمی

 

نشانی نویسنده­ی مسئول: نجف­آباد- بلوار دانشگاه- دانشکده مهندسی برق- دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف­آباد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1- مقدمه

 

این نوشتار روش آماده­کردن مقاله برای نشریه روش­های هوشمند در صنعت برق3 (JIPET) را نشان می‌دهد. برای نگارش مقاله از نرم‌افزار ورد 2013 یا نگارش‌های بعدی آن استفاده کنید. تمام سبک­های4 مورد نیاز برای کلیه قسمت‌های مقاله در این سند تعریف شده‌اند و تنها لازم است سبک مناسب را برای هر بخش انتخاب کنید. از شماره‌گذاری صفحه­ها و استفاده از سرصفحه و پاصفحه خودداری کنید. از شماره­گذاری اتوماتیک استفاده نشود. تهیه و درج عنوان و چکیده مقاله به زبان انگلیسی ضروری است. لازم به ذکر است که در هیج قسمت از مقاله از تو رفتگی استفاده نکنید.

 

مقدمه از اول صفحه سوم آعاز می­شود. سعی کنید در قسمت مقدمه مرور کافی بر موضوع مقاله با استفاده از مراجع جدید داشته باشید. در انتهای مقدمه مروری مختصر بر ساختار مقاله و نوآوری آن اشاره گردد. صفحه خلاصه لاتین شماره ندارد و شماره­گذاری مقاله از صفحه خلاصه شروع می­گردد.

 

 

 

2- انتخاب قلم

 

اندازه و نوع قلم‌های پارسی مورد استفاده برای هر یک از بخش­های مقاله در جدول (1) آمده است. برای قلم لاتین همواره از Times New Roman استفاده کنید. اندازه قلم لاتین در هر قسمت دو واحد کمتر از اندازه قلم پارسی است و به صورت معمولی است. در هیچ جای مقاله از قلم ایتالیک استفاده نکنید. به جز عنوان مقاله، بقیه قسمت­ها از فلم بی­نازنین با فونت 12 برای قسمت پارسی و قلم رومی با فونت 10 استفاده کنید. در بعضی مکان­ها نیاز است که به­صورت ضخیم استفاده شود که در مقاله مشخص است. در زیرنویس شکل­ها یا بالانویس جدول­ها از فونت 10 ضخیم برای پارسی استفاده شود.

 

 

 

Table (1): Font size and type

 

جدول (1): اندازه قلم­ها و نوع آن

 

موقعیت استفاده

نام قلم

اندازه قلم

عنوان مقاله

بی نازنین ضخیم

18

نام نویسندگان

بی­نازنین ضخیم

12

آدرس نویسندگان

بی­نازنین

12

متن چکیده و مقاله

بی­نازنین

12

عناوین شکل­ها و جدول­ها

بی­نازنین ضخیم

10

 

 

 

2-1- رسم جدول

 

برای رسم جدول از قسمت insert و زیربخش table استفاده کنید. با استفاده از نوار چیدمان5 قسمت­های مختلف جدول را وسط­چین کنید. سعی کنید تنظیم جدول به­صورتی باشد که کل صفحه را در برگیرد.

 

 

 

2-2- موقعیت جدول

 

جدول باید در متن اشاره شود. پس از اشاره شدن در متن در اولین مکان مناسب جدول آورده شود. جدول باید در یک صفحه باشد و از قرار گرفتن در دو صفحه خودداری کنید.

 

 

 

3- تقسیمات مقاله و نکات نگارشی

 

هر مقاله باید شامل این بخش­های اصلی چکیده، کلمات کلیدی، مقدمه، مطالب اصلی، نتیجه­گیری و مراجع باشد. بخش­های سپاسگزاری، ضمایم، و زیرنویس‌ها اختیاری است.

 

 

 

3-1- عنوان مقاله

 

عنوان مقاله در عین کوتاهی باید تمام ویژگی‌های کار پژوهشی را نشان دهد. پس از عنوان مقاله باید نام نویسندگان مقاله نوشته شوند. در هنگام نوشتن نام نویسندگان از ذکر عناوینی مثل استاد، دکتر، مهندس، و ... خودداری کنید.

 

 

 

3-2- چکیده و کلمات کلیدی

 

چکیده مقاله باید به­صورت واضح باشد و نتایج کار پژوهشی انجام شده را بیان کند. در چکیده تنها باید به اصل موضوع مقاله توجه شود. برای هر مقاله حداکثر 7 کلمه کلیدی انتخاب کنید، و آنها را با ویرگول از هم جدا کنید. این کلمات باید موضوعات اصلی و فرعی مقاله را دسته‌بندی کنند.

 

 

 

3-3- ویژگی­های مقدمه

 

در بخش مقدمه ابتدا کلیات موضوع پژوهش و سپس تاریخچه‌ای از تحقیقات مشابه انجام شده به همراه خصوصیت هر یک بیان شود. مقدمه دارای شماره 1 است و از ابتدای صفحه دوم شروع می‌شود.

 

 

 

3-4- مطالب اصلی

 

پس از بخش مقدمه باید مطالب اصلی مقاله طی چند بخش نوشته شود. اگر در متن نیاز به معرفی اصطلاحی است، باید معادل فارسی آن آورده شود و در پرانتز مخفف لاتین آن اشاره گردد. ضمنا لازم است که در زیرنویس به صورت کامل بیان گردد. به­عنوان نمونه می­توان به روش بهینه­سازی ازدحام ذرات6 (PSO) اشاره کرد.

 

 

 

3-5- نتیجه­گیری

 

نکات مهم انجام شده در مقاله به­صورت خلاصه مرور و نتایج به­دست آمده توضیح داده شوند.

 

 

 

3-6- نکات نقطه­­گذاری

 

در متن مقاله نقطه (.)، کاما (،) و علامت­های دیگر مانند :، ] و ) باید به کلمه قبل بچسبد و فاصله­ایی نداشته باشد. علامت­هایی مانند ( و [ باید به کلمه بعد بچسبند.

 

 

 

4- حاشیه­ها

 

در این نسخه حاشیه­ها رعایت شده است. اگر در زمان تایپ مقاله دچار مشکل شدید می­توانید به صورت زیر حاشیه­ها را اصلاح کنید.

 

 

 

4-1- پاراگراف

 

در قسمت پاراگراف7 در بالای صفحه تنظیمات مانند شکل (1) در نظر گرفته شود. شکل­ها باید در اولین محل بعد از معرفی در متن آورده شوند. در صورت نیاز به اول صفحه بعد منتقل گردد. سعی کنید که اندازه شکل­ها یکسان باشند. در قسمت format از دستور crop برای حذف سفیدی در حاشیه شکل­ها استفاده نمایید. با یک بار کلیک کردن روی شکل قسمت wrap text زیر شاخه format فعال می­شود. در این قسمت گزینه in line with text را انتخاب کنید.

 

 

 

4-2- طرح صفحه

 

در قسمت طرح صفحه8 ­مانند شکل (2) تنظیمات را اصلاح کنید. تنظیمات بیان شده در این شکل در کلیه صفحات مقاله اعمال می­شود.

 

 

 

شکل (1): تنظیمات در قسمت پاراگراف

 

Figure (1): The settings in the paragraph section

 

 

 

 

 

شکل (2): تنظیمات در قسمت پاراگراف

 

Figure (1): The settings in the paragraph section

 

 

 

4- مراجع

 

بخش مراجع در انتهای مقاله قرار می‌گیرد و عنوان آن دارای شماره نیست. جهت کمک به تعیین داور بهتر است با با مطالعه مقاله­های منتشر شده در این نشریه حداقل دو الی سه مقاله متناسب با موضوع را در صورت وجود در مراجع بیاورید. فاصله و حاشیه­ها در قسمت مراجع مطابق شکل (3) است.

 

 

 

 

 

شکل (3): فاصله­ها و تورفتگی مراجع

 

Figure (3): The distances and indentations of references

 

 

 

کلیه مراجع باید به­صورت لاتین نوشته شوند. اسامی کلیه نویسندگان مقاله باید آورده شود. نام به صورت مخفف و نام خانوادگی به صورت کامل برای مراجع آورده شود. به­عنوان نمونه مرجع­های [1] و [2] از مجله هستند. در مراجع کنفرانس باید نام کشور برگزاری نیز آورده شود [4،3]. برای کروشه از کلیدهای کوتاه استفاده کنید و قلم را تغییر ندهید. حرف اول در عنوان مقاله باید بزرگ انتخاب شود و بقیه حروف به­صورت کوچک آورده شود به جز مواردی که اصطلاح است [6،5]. مقاله­هایی که در مراجع فارسی آمده به صورت لاتین آورده شوند مانند مراجع [7] و [8]. همچنین می­توانید از کتاب به عنوان مرجع استفاده نمایید. در زمان استفاده از کتاب به­عنوان مرجع لازم است نوبت چاپ، عنوان کتاب، اسامی همه نویسندگان و ناشر آورده شود [10،9].

 

حداقل حدود 40 درصد از مراجع که استفاده می­شود باید از چهار سال اخیر باشند. سعی کنید مراجع جدید و مطابق با موضوع استفاده کنید. از مراجعی استفاده کنید که حتما توسط نویسندگان مطالعه شده باشد. مراجع باید از منابع معتبر باشند و سعی کنید مراجع خود را از مجله­های معتبر و همایش­های معتبر انتخاب کنید.

 

برای ارجاع به یک مرجع تنها از شماره آن در داخل یک جفت قلاب استفاده کنید و برای ارجاع به چند مرجع از کاما استفاده کنید. سعی کنید از آوردن تعداد مراجع زیاد در [] خودداری شود و حداکثر دو شماره در [] آورده شود.

 

 

 

5- روابط و عبارات ریاضی

 

برای نوشتن روابط و عبارات ریاضی از ابزار ویراشگر معادله9 استفاده شود. برای هر فرمول باید یک شماره در نظر گرفته شود. برای نوشتن رابطه به سطر بعد بروید و چپ­ چین کنید. سپس رابطه خود را تایپ نمایید.

 

                                                                                      (1)              

 

بعد از آن دوباره راست چین نمایید و به تایپ خود ادامه دهید. می­توانید با کپی کردن این رابطه، رابطه جدید را در آن تایپ کنید. برای این کار کافی است که دو بار بر روی بلوک کلیک کنید.

 

                                                                               (2)  

 

تمام متغیرها، پارامترها و نمادهای عبارت ریاضی باید پس از رابطه یا قبل از آن توضیح داده شوند. در متن برای معرفی پارامتر ابتدا صفحه را لاتین نمایید و حرف را تایپ کنید. به­عنوان نمونه پارامتر b را ضریب اصطکاک و q را بار خازن می­نامند. سعی کنید از ابزار ویراشگر معادله در متن استفاده نکنید.

 

 

 

6- نتیجه­گیری

 

در این مقاله، مشخصات یک مقاله قابل چاپ در نشریه روش­های هوشمند در صنعت برق بیان شد. با رعایت نکات نگارشی خواننده را تشویق به مطالعه مقاله خود و استفاده آن به­عنوان مرجع در تحقیقات آن خواهید کرد. مولفان محترم مقاله از همین نسخه به­عنوان الگوی نگارش مقاله خود استفاده کنید.

 

 

 

سپاسگزاری

 

از کلیه اعضای محترم هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف­آباد مخصوصا از آقایان دکتر همایون مهدوی­نسب، دکتر مجید معظمی و دکتر ایمان صادق­خانی و اداره انتشارات دانشگاه مخصوصا سرکار خانم لیلی رضایی که در نشر و چاپ این نشریه کمک می­کنند صمیمانه سپاسگزاریم. این قسمت را مولفین محترم می­توانند بر اساس ضرورت اضافه یا حذف نمایند.

 

 

 

ضمایم

 

این بخش اختیاری است و مواردی مانند اثبات ریاضی روابط یا الگوریتم‌ها، داده‌ها و اطلاعات مربوط به مطالعه موردی و سایر موضوعات مرتبط که جزء بخشهای اصلی مقاله نیستند می­توانند در این بخش قرار گیرند.

 

 

 

References

 

مراجع

 

[1]     H. Karimi, G. Shahgholian, B. Fani, I. Sadeghkhani, M. Moazzami, "A protection strategy for inverter interfaced islanded microgrids with looped configuration", Electrical Engineering, vol. 101, no. 3, pp. 1059-1073, Sep. 2019 (doi:10.1007/s00202-019-00841-6).

 

[2]     J. Faiz, M. Ebrahimi-Salari, G. Shahgholian, "Reduction of cogging force in linear permanent magnet generators", IEEE Trans. on Magnetics, vol. 40, no. 1, Jan. 2010 (doi: 10.1109/TMAG.2009.2027900).

 

[3]     K. Khani, G. Shahgholian, B. Fani, M. Moazzami, M. MahdavianM. Janghorbani, "A comparsion of different structures in wind energy conversion systems", Proceeding of the IEEE/ECTICON, pp. 58-61, Phuket, Thailand, June 2017 (doi:10.1109/ECTICon.2017.8096172).

 

[4]     H. Kumar, A. Gupta, R. K. Pachauri, Y. K. Chauhan, "PI/FL based blade pitch angle control for wind turbine used in wind energy conversion system", Proceeding of the IEEE/RDCAPE, pp. 15-20, Noida, Mar. 2015 (doi:10.1109/ RDCAPE.2015.7281362).

 

[5]     M. Behnam, H. Pourghassem, "Spectral correlation power-based seizure detection using statistical multi-level dimensionality reduction and PSO-PNN optimization algorithm", IETE Journal of Research, vol. 63, no. 5, pp. 736-753, April 2017 (doi: 10.1080/03772063.2017.1308845).

 

[6]     E. Hosseini, E. Aghadavoodi, G. Shahgholian, H. Mahdavi-Nasab, "Intelligent pitch angle control based on gain-scheduled recurrent ANFIS", Journal of Renewable Energy and Environment, vol. 6, no. 1, pp. 36-45, 2019.

 

[7]     A. Behdan, B. Fani, E. Adib, "Reliability evaluation of power system SVC types using a markov chain", Journal of Intelligent Procedures in Electrical Technology, vol. 6, no. 2, pp. 13-22, Summer 2015 (in Persian).

 

[8]     H. Bisheh, M. Moazzami, B. Fani, G. Shahgholian, "A new method for controlling microgrids protection settings with the high penetration of distributed generation", Computational Intelligence in Electrical Engineering, vol. 10, no. 4, pp. 71-90, Winter 2020 (in Persian).

 

[9]     G. O. Young, "Synthetic structure of industrial plastics", In Plastics, 2th Edition, Vol. 3, J. Peters, Ed. New York: McGraw-Hill, pp.15-64, 1964.

 

[10] J. Jones, Networks, (2th Edition), May 1991, [Online] Available: http://www.atm.com

 

 

 

زیرنویس­ها:

 

1.                   Persistent digital identifier

 

2.                   Open researcher and contributor ID

 

3.                   Journal of intelligent procedures in electrical technology

 

4.                   Styles

 

5.                   Layout

 

6.                   Particle swarm optimization

 

7.                   Paragraph

 

8.                   Page layout

 

9.                   Equation editor

 

 

 

 

فرمت مقالات(PDF)                                                     فرمت مقالات (WORD)